Yaşam

Senaryosuz Dizi Mi Olur?

Netflix, Kore'nin ünlü restoran sahibi Paik Jong-won ile iş birliğini açıkladı. Kore yapımı Paik's Spirit senaryosuz olarak çekilecek ve yakında Netflix'te yayına girecek.

Netflix, yeni orijinal dizisini geçtiğimiz günlerde duyurdu. Dizi Kore yapımı ve senaryosuz olacak.

Dizide Kore’nin ünlü restoran sahibi Paik Jong-Won yer alıyor. Dizinin ismi Paik’s Spirit.

Kore yapımı olacak olan bu dizide restoran sahibi olan Paik, Kore’nin ünlüleri ve önde gelen uzmanlarıyla birlikte yemekler ve içkilerle birlikte sohbetleri yer alacak. Bu sohbetler daha çok onların hikayeleri, yemek ve içki kültürleri üzerine olacak gibi görünüyor.

Paik’s Spirit dizisinde asıl amaçlanan ise, Kore’nin geleneksel yemek ve içki kültürünü tanıtmak. Hatta daha çok Kore içkilerini tanıtmak diyebiliriz.

Aslında Paik, Koreliler tarafından yıllardır izlenen birisi. Sohbeti ve büyüleyici tarzıyla da oldukça seviliyor. Kore’nin ünlü restoran sahiplerinden biri olmasının yanı sıra Home Food Rescue ve Street Food Fighter adlı televizyon programlarıyla insanların hayranlığını kazanmış.

Dizide bir senaryo olmaması, Youtube’un popüler olmasından sonra gençler arasında sürekli söylenen “Şuraya bir kamera koyup muhabbetimizi çeksek, milyonlarca kişi izler.” muhabbetinden ilham alınmış gibi duruyor.

Ünlü isimler restoranda bir şeyler yiyip içerken kendi aralarında sohbet edip hikayeler anlatacak, yemeklerin içkilerin hikayesinden bahsedecek ve dizi olarak yayına girecek. Biraz televizyon programı havası olabilir dizide.

Paik’s Spirit yönetmeni kim?

Paik’s Spirit dizisinin yönetmenliğini Park Hee-yeon, Lee Eun-kyung, Kwak Chung-a ve Lee Jong-hyuk yapacak. Bu yönetmen ekibi aynı zamanda ome Food Rescue ve Street Food Fighter’da da Paik ile birlikte çalışmışlardı.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: