Yaşam

Henüz Söylememiş Olsa Bile Sizden Hoşlandığını Gösteren 6 İşaret

Birinin arkadaşınızla olan hareketlerinden onun hoşlanıp hoşlanmadığını anlarsınız. Peki konu sizle ilgili olunca anlayabilir misiniz? Genelde konu bizle ilgili olunca duruma gözlemci gibi bakamadığımız için anlayamıyoruz. Ancak size vereceğimiz 6 işarete dikkat edersiniz, birinin sizden hoşlanıp hoşlanmadığını kolaylıkla anlayabilirsiniz.

Birinin size ne için yaklaştığını anlamak zor olabilir. Birisinin arkadaşlarınızdan biriyle ilgilendiğini söylemek çok kolaydır, ancak size olan ilgisini söylemek kolay olmaz. Bunun nedeni, insanların arkadaşlarınızla etkileşime girdiğini izlerken nesnel bir gözlemci olabilmenizdir. Böylece havayı daha iyi koklarsınız ve ne olduğunu hemen anlayabilirsiniz.

Ancak konu size gelince, durumun içinde olduğunuz için bunu anlamayabilirsiniz. Böyle bir durumda karşınızdaki kişinin gerçekten sizle ilgilendiğini ya da flört ettiğini anlamanıza, aradaki gri alanları netleştirmenize yardımcı olacak işaretlere ihtiyacınız var.

Sorun şu ki; böyle işaretler var mı?

Bu işaretleri fark edebilmek sadece gözlemci olabilmek ve neye dikkat edeceğinizi bilmekle alakalıdır. Yani karşınızdaki kişi aşağıdaki davranışları sergiliyorsa, henüz söyleme şansına sahip olmasa bile büyük bir ihtimalle sizden hoşlanıyor demektir.

Karşınızdaki kişinin sizden hoşlandığını gösteren işaretler nelerdir?

1.      Sizi tanımak isterler

Diğer insanları tanımak için çaba harcarsınız. Ancak gerçekten sevdiğiniz kişi söz konusu olduğunda bu şekilde hissetmezsiniz. Çünkü onun hakkında her şeyi öğrenmek için heveslenirsiniz.

Bu yüzden birisinin sizden hoşlandığını gösteren en büyük işaret sürekli soru sormasıdır. İlgiyi göstermenin işareti budur.

2.      Sosyal medyanızı didiklerler

Daha önce birisinden çok hoşlandıysanız, sosyal medya hesaplarını nasıl karıştırdığınızı zaten biliyorsunuzdur. Birisi sizi gerçekten seviyorsa, bunu göstermeye sosyal medyadan başlar. Resimlerinizi beğenmeye ve yorum yapmaya başlar. Buna birkaç gün boyunca devam eder. Yorumlar genellikle sizden yanıt alabilecek şekilde olur. Bir çeşit flörtleşme gibi.

3.      Size mesaj göndermek için nedenler bulurlar

Sizinle ilgilenen biri, iletişim kurmak için mutlaka bir neden bulacaktır. Gününüzün nasıl geçtiğini soracak ya da ilgi alanınızla ilgili bir konuda bir şeyler gönderecektir. Bunu bir kez yapıp bırakırsa dostça bir jest gibi görebilirsiniz ama belli aralıklarla yapıyorsa sizden hoşlandığını gösteren bir hareket olacaktır.

4.      Sizinle sohbeti sürekli arttırırlar

Bir arkadaş ya da iş ortamında iseniz, başka insanlarla konuşacaklar ama sürekli size geri dönmeye devam edecekler. Her defasında size farklı sorular sorarak sizi daha fazla tanımak isteyecektir. İlgi alanlarınızı, işinizi ya da diğer şeyleri soracaktır.

5.      Şakalarınıza gülerler

Sanki tüm şakalarınızı birer espri bombası sanabilirsiniz. Kendinizi Cem Yılmaz kadar komik biri olarak düşünebilirsiniz. Ama bir dakika durun. Karşınızdaki kişi yaptığınız tüm şakalara gülüyorsa, bu komik olduğunuz için değil, sizden hoşlandığını göstermek için verdiği bir işarettir.

6.      Sözel olmayan ilgi işaretleri gönderirler

Sizi gerçekten seven biri, sizinle iletişim kurmak için sadece konuşmaz. Küçük davranışlarla da bunun işaretini verirler. Derin göz teması kurması, saçlarıyla oynaması, kızarması, kıpır kıpır olması gibi sözsüz işaretlere dikkat etmelisiniz.

Biri sizden hoşlandığını gösteren işaretler veriyorsa ne yapmalı?

Hayatınızdaki bir kişi tüm bu işaretleri sergiliyorsa, o zaman bir sonraki adım gerçekten size bağlıdır. Sizin ona karşı ne hissettiğinize bağlıdır.

Birisi size bu işaretleri gösteriyorsa, iki seçeneğiniz var:

Karşınızdaki kişiden siz de hoşlanıyorsanız onunla flört edin. Onu aynalayın. Yani yaptığı şeylerin aynısını yaparak karşılık verin. Sonrasında hala size hoşlandığını söylemiyorsa siz öncü olabilirsiniz. Çünkü karşınızdaki kişi utangaç olabilir ya da sizden çok hoşlandığı için reddedebileceğinizi düşünebilir.

Ama eğer karşınızdaki kişiden hoşlanmıyorsanız arkadaş olarak davranmaya devam edin. Burada çapkınlık yapmaya hiç gerek yok. Onun davranışlarına karşılık sadece gülümseyin ve sıcak olun. Ancak derin göz teması ya da diğer ilgi işaretlerini yansıtmayın.

Her iki durumda da seçim size ait.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: