Güncel Yaşam

Sosyal Medyada Abartmadan Anneler Gününü Kutlayalım

Evet, hepimiz annelerimizi çok seviyoruz. Hayatımız boyunca onlar için en iyisini yapmak için çabalıyoruz. Ve kesinlikle bir günü değil her günü annelerimiz için geçiriyoruz. Anneler gününü en güzel kutlamalarla geçirin. Annenize onu ne kadar çok sevdiğinizi söyleyin. Ve ona sıkı sıkıya sarılın. Ama bunları sosyal medyadan paylaşmayın.

Evet, hepimiz annelerimizi çok seviyoruz. Hayatımız boyunca onlar için en iyisini yapmak için çabalıyoruz. Ve kesinlikle bir günü değil her günü annelerimiz için geçiriyoruz.

Ancak bu çok özel günde sosyal medyada işin dozunu biraz kaçırıyoruz galiba. İnsanları inciteceğimizi düşünmeden yükseliyoruz ve anneler günü kutlamamızı göklere yazıyoruz.

Özellikle böylesine özel günlerde biraz empati kurmalı ve diğer insanları da düşünmeliyiz. Sonuçta sosyal medya herkese açık platformlar ve yaptığımız her paylaşımda bunu düşünmek zorundayız.

Anneler gününü en güzel kutlamalarla geçirin. Annenize onu ne kadar çok sevdiğinizi söyleyin. Ve ona sıkı sıkıya sarılın. Ama bunları sosyal medyadan paylaşmayın.

Neden sosyal medyada anneler günü paylaşımlarımıza dikkat edelim?

1. Annesiz çocuklar

İnsanın yaşı kaç olursa olsun, annesini kaybeden kadar hala çocuktur. Hayatlarının hiçbir döneminde çocuk olamamış çocuklar var etrafımızda. Yaşı kaç olursa olsun annesini yeni kaybetmiş insanlar var. Yeni kaybetmese bile annenin eksikliği hiçbir zaman geçmez. Hala onun eksikliğiyle yaşamaya çalışanlar var. Onlara karşı empati kurmalıyız çünkü onlar en çok bugün kırılıyorlar, en çok anneler gününde ağlıyorlar.

2. Çocuğunu kaybeden anneler

Hayattaki en büyük acının evlat acısı olduğunu hepimiz biliriz. Ve bu acıyı yaşayan çok fazla anne olduğunu unutmayın. İyi niyetle yaptığınız anneler günü paylaşımlarının onlara ne kadar dokunacağını düşündünüz mü?

3. Şehit anneleri

Onların acıları hiç dinmeyecek. Onların hakları hiçbir zaman ödenemeyecek. Onlar her gün genç yaşta vatan için feda ettikleri yavrularının acısıyla, onların hatıralarıyla yaşamak zorundalar. Sosyal medyada yapacağınız paylaşımlarda onları düşünün. Hiç tanımadığınız bir anneyi, hele ki şehit annelerini anneler gününde daha çok üzmeyin.

4. Hediye alacak parası olmayanlar

Annelerimize ne hediye alsak onların hakkı ödenmez. Hepimiz alabildiğimiz en güzel hediyeyi almak istiyoruz. Ama hepimiz aynı gelir seviyesinde değiliz maalesef. Annesini canından daha çok seven ama ona bir çiçek bile alamayacak durumda olan nice insan var. Ve onlar bu durumda oldukları için bugün daha çok üzülüyorlar.

Eğer durumunuz iyiyse almak istediğiniz hediyeyi fiyatı ne olursa olsun alın tabii ki. Annenize anneler gününde hediyenizi verin ve onun gözlerindeki mutluluğa şahit olun. Sadece bunu herkese duyurmanıza gerek olmadığını bilin.

5. Bebek sahibi olamayanlar

En büyük isteklerinden biri anne olmak olan kadınlarımızı da düşünün. Onlar tüm tedavi yöntemlerine rağmen anne olamayıp o duyguyu yaşayamıyorlar. Onlar anneler gününde daha duyarlı olabiliyor. Onların üzüntülerini katlamamaya özen gösterin.

6. Çocuklarından ilgi göremeyen anneler

Hepimiz annelerimize en büyük ilgiyi göstermeye çalışırken bunun tam tersini yapanlar da olduğunu unutmayın. Bazı evlatlar annelerini herhangi bir günde arayıp sormuyorlar.

Siz anneler günü sabahından başlayıp onu sevginizle mutlu etmeye çabalarken onların beklediği ama bulamadığı sadece bir telefon.

Annelerimizin hakkını hiçbir şekilde ödeyemeyiz.

Anneler günü her ne kadar ticari hale getirilmeye çalışılsa da siz umursamayın. Bugün annenizi özel hissettirecek, onu mutlu edecek her şeyi yapmaya çalışın. Eğer konuşabileceğiniz, sarılabileceğiniz ve birlikte gülebileceğiniz bir anneniz varsa ne kadar şanslı olduğunuzu unutmayın ve geç olmadan ona sevginizi gösterin.

Ama lütfen bütün bunları sosyal medyada paylaşmak için yapmayın. Onun mutlu anlarına siz şahit olun ve birlikte yaşayın bu anları. Yaralı annelerin, yaralı çocukların anneler günü gibi özel bir günde daha fazla üzülmelerine sebep olmayın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: