Güncel Genel

Michael Jordan, The Last Dance Belgeseline Ne Zaman Karar Verdi?

Chicago Bulls’un ve basketbolun efsane ismi Michael Jordan’ın “The Last Dance” belgeseli, Netflix’te vizyona girdi. Michael Jordan, Allen Iverson hakkında yapılan belgeselin görüntülerini izledikten sonra bu belgeselin yayımlanmasını istediği belirtildi.

Basketbol efsanesi Michael Jordan hakkında yapılan belgesel “The Last Dance” görüntülerini, Allen Iverson için yapılan belgesel olan “Iverson” için çalışma yapan Mike Tollin ile tanışınca yayımlanmasına karar verdiği söyleniyor.

Michael Jordan kendisi için yapılan destansı “The Last Dance” belgeselinin yayımlanmasına karar vermeden önce görüntüleri 18 yıldan uzun süredir kontrol ediyordu.

Allen Iverson için 2014 yılında “Iverson” belgeselini yapan Tollin’in, Jordan ile görüşme yaptığı ve bu görüşmeden sonra Jordan’ın ikna olduğu kaydedildi.

O görüşmede neler oldu?

Bulls’un efsane ismi Jordan’ın Tollin ile olan görüşmesinin aşağıdaki şekilde olduğu belirtildi.

Tollin, Los Angeles’tan Charlotte’a giden uçağa atlıyor, saat 8 gibi Westin oteline ulaşıyor ve Portnoy ile bağlantı kurmadan önce birkaç saat uyuyor. “Evrenin komik bir mizah anlayışı var” diyor Tollin bu konuyla ilgili. Çünkü uyandığında ESPN’i açıyor ve LeBron James ve Cavaliers takımı kupalarıyla birlikte Cleveland sokaklarında şampiyonluk turu atıyorlardı.

Jordan ile beraberken yaptığı işleri gösteriyor. “Aslında hepsi vardı ve hepsine baktı” diyor Tollin. Kareem Abdul-Jabbar, Hank Aaron, Varsity Bules, Koç Carter. Sağ alt köşede Iverson’ı görüyor Jordan ve soruyor: “Bunu sen mi yaptın?” Tollin sorunun niyetini anlayamadığı için cevap vermiyor. Jordan tekrarlıyor. “Bunu sen mi yaptın?” Tollin biraz temkinli bir şekilde mırıldanarak cevap veriyor: “Evet.”

Jordan gözlüklerini çıkarıyor, Tollin’e bakıyor ve “O şeyi üç kez izledim. Beni ağlattı. O küçük adamı çok severim.” diyor.

Sonra masanın etrafında yürüyüp elini uzatıyor Tollin’e. “Haydi yapalım.”

The Last Dance ne anlatıyor?

Netflix’te gösterime giren The Last Dance belgeseli, Chicago Bulls’un son şampiyonluğun masalsı hikayesini bizlere sunuyor.

The Last Dance belgesel dizisinde, Utah Jazz’a karşı 1997-98 sezonunda kazanılan şampiyonluk yolculuğunda Bulls takımını takip ediyor. Bu şampiyonluk aynı zamanda Jordan ve Bulls takımının kazandıkları son şampiyonluktu.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: