Güncel

Ebru Şallı’nın oğlu Pars, Lenf Kanserine Yenik Düştü

Ebru Şallı'nın acı günü. Yaklaşık 1 yıldır lenfoma tedavisi gören oğlu Pars Tan, dün gece hastalığa yenik düştü ve hayatını kaybetti.

Ebru Şallı’nın oğlu Pars Tan, 16 Nisan tarihinde tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Pars yaklaşık bir yıldır lenf kanseri (lenfoma) tedavisi görüyordu.

Ebru Şallı’nın eski eşi Harun Tan’dan olan 8 yaşındaki oğlu Pars yaklaşık bir yıldır lenfoma tedavisi görüyordu ve birçok farklı tedavi yöntemi uygulanmıştı. Ancak Pars, dün gece hastalığa yenik düştü ve hayatını kaybetti.

Pars Tan, Kilyos Mezarlığı’nda öğlen saatlerinde düzenlenen cenaze töreni ile defnedildi.

Hastalık nasıl ortaya çıktı?

Ebru Şallı, 2019 yılının Mayıs ayında oğlunun sağlık durumuyla ilgili bir açıklama yapmıştı. Oğlunun halsizlik ve kemik ağrısı şikayetleri sonucu doktora gittiklerini söyleyen Şallı, yapılan tetkikler sonucu lenfoma teşhisi konduğunu ve tedavi sürecinin başladığını belirtmişti.

Peki bu Lenfoma nedir?

Lenfatik sistemde meydana gelen bir çeşit kan kanseridir Lenfoma. Bu hastalık genellikle lenf bezlerinde oluşsa da bazen başka bir organda da türeyebilmektedir. Lenfoma’nın kendi içinde çok fazla alt grupları bulunmaktadır.

Genetik sebepler, çevresel faktörler, virüsler ya da bakteriler, kimyasallar, radyasyon ya da kemoterapi, bağışıklık sisteminin bozulması gibi durumlar lenfomanın büyümesine neden olabilecek durumlardır. Lenf bezeleri vücudun büyük çoğunlukla boyun, koltuk altı ve kasık bölgelerinde bulunur. Lenfomada, bu bölgelerde oluşan şişik yani lenf bezelerinin büyümesi, 38 derece ve üzerine çıkan ateş, gece terlemeler, hızlı kilo kaybedilmesi, halsizlik, yorgunluk gibi belirtiler görülebilmektedir.

Lenfoma aslında tedavi edilebilen bir kanser türüdür. Bir yandan hastalığın tedavisi yapılırken diğer taraftan da önleyici tedbirler alınmalıdır. Ayrıca lenfoma, tekrar etmeyen kanser türlerinden biridir. Güncel ışın ve ilaç tedavileriyle bazı lenfoma türlerinde yüzde 95’e kadar tedavi başarısı söz konusudur. Ağır geçen lenfomalar için kök hücre tedavisiyle başarı oranları yükseltilebilmektedir.

Ebru Şallı Kimdir?

1977 yılında İzmir’de doğan Ebru Şallı, 1995 yılında yapılan Queen of Turkey yarışmasında birinci olup Türkiye Güzeli seçilmiştir. 1996 yılında Nişantaşı Kız Lisesi’ni bitirdikten sonra eğimine devam etmemiştir. 2003 yılına kadar mankenlik, sunuculuk, oyunculuk ve fotomodellik yapmıştır. 1997 yılında Ozan Orhon’la evlenmiş ve evliliği yaklaşık bir yıl sürmüştür. 2002 yılında Harun Tan ile ikinci evliliğini yapmıştır. Evlendikten sonra podyumları bırakmıştır. Bu evliliğinden Beren ve Pars isimlerinde bir kız bir de erkek çocukları dünyaya gelmiştir. Ebru Şallı üçüncü evliliğini 2019 yılında iki yıldır birlikte olduğu sevgilisi Uğur Akkuş ile yapmıştır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: